اخبار داغ

انتشار نسخه کم حجم اسپاتیفای برای اندروید

اسپاتیفای محبوب ترین اپلیکیشن بین دوست داران موسیقی است. حال نسخه ی سبک ۱۰ مگابایتی و مناسب اینترنت همراه این اپلیکیشن برای اندروید منتشر شده است.
اسپاتیفای نسخه ی کم حجم تری از اپلیکیشن خود با عنوان اسپاتیفای لایت (Spotify Lite) را برای سیستم های اندرویدی منتشر کرد. این نسخه مخصوص کاربرانی طراحی شده است که اینترنت محدود یا دستگاه های قدیمی دارند.
این اپلیکیشن که تنها ۱۰ مگابایت فضا می گیرد (نسخه ی اصلی اسپاتیفای حدود ۱۰۰ مگابایت فضا لازم دارد) یک قابلیت جدید و مهم دارد و آن قابلیت تنظیم سقف مصرف برای دیتای اینترنت همراه می باشد ومانی که به این حد می‌رسد، نوتیفیکیشنی نمایش می‌دهد. این قابلیت برای کاربرانی که نیازمند مدیریت مصرف دیتای خود هستند، بسیار ضروری و کارآمد است.
این اپلیکیشن در ۳۶ فروشگاه مختلف از جمله آسیا، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا از طریق گوگل پلی دردسترس است و روی تمامی دستگاه هایی که اندروید ۴.۳ و بالاتر دارند، نصب و اجرا می شود. تجربه ی کار کردن با آن دقیقا مشابه اپلیکیشن اصلی اسپاتیفای است ولی هدف اصلی آن برای کسانی که اینترنت کندتر و حجم دیتای محدودتری دارند، بهینه سازی شده است.
به جز قابلیت مربوط به دیتای همراه،دیگر تفاوت اصلی بین نسخه ی اصلی و اسپاتیفای لایت تغییرات در طراحی است. به جای User’s Library، در اسپاتیفای لایت بخش Favorites قرار گرفته است که تمامی آهنگ های ذخیره شده و پلی لیست های کاربر را شامل می شود. به گفته ی اسپاتیفای، این اپلیکیشن و نسخه ی اصلی اسپاتیفای مکمل یکدیگر هستند و هر کس می تواند نسخه ای که بهتر پاسخگوی نیازش است را انتخاب کند.
نسخه کم حجم اسپاتیفای تمام قابلیت‌های اپلیکیشن اصلی را ندارد، اما به کاربران اجازه می‌دهد که در میان هنرمندان و سبک‌های مختلف به جستجو پرداخته، آن‌ها را ذخیره کرده یا به اشتراک بگذارند. همچنین امکان دسترسی به بخش دیسکاور برای کشف آهنگ‌های جدید هم وجود دارد و هم چنین می‌توانید پلی‌لیست‌های محبوبتان را هم گوش بدهید.
اسپاتیفای یکی از چندین شرکت بزرگ حوزه ی تکنولوژی است که نسخه ی لایت اپلیکیشن هایش منتشر می شود. به طور مثال، فیسبوک اپلیکیشن های فیسبوک لایت (Facebook Lite)، مسنجر لایت (Messenger Lite) و اینستاگرام لایت (Instagram Lite) را منتشر کرد. اوبر (Uber) نیز نسخه ی لایت اپلیکیشن خود را ارائه کرده است. تعداد طرفداران و ضرورت وجود این نسخه های لایت روزبه روز بیشتر می شود چراکه شرکت های بزرگ تکنولوژی به دنبال گسترش بازار خود در کشورهای درحال توسعه هستند.
مهدی فرهادی

پاسخی بگذارید